A sikeres (és rövid idő alatt lebonyolítható) regisztráció érdekében a következőt javasolnánk:
– Először célszerű a részletes programot tanulmányozni, ebben található tartalmi információ minden egyes foglalkozásról, tréningről. Esetleg már itt érdemes megjelölni, hogy mit választana. Kérjük, FIGYELJEN a párhuzamosan futó foglalkozásoknál!
– Ezután a hírlevélként kiküldött e-mailben található regisztrációs űrlapot legyen szíves kitölteni (a honlapról tájékozódóknak: az alább megtalálható linkre kattintva nyílik meg). Ebben már csak a főbb információk találhatók: a foglalkozások kezdetét, végét, a foglalkozásvezető(ke)t, valamint a foglalkozás jellegét jelöltük. A párhuzamos foglalkozásoknál a legördülő listából kell választani. Abban az esetben, ha az adott idősávban egyáltalán nem szeretne programon részt venni, a "nem veszek részt" lehetőséget válassza!
Az összes kérdés megválaszolása után a kérdőív végén található "Küldés" vagy "Submit" gomb megnyomásával küldhető be a regisztrációs lap. Regisztrálni folyamatosan lehet. Ha egy foglalkozás betelik, az űrlapon jelezni fogjuk.
augusztus 17. (hétfő)
|
augusztus 18. (kedd)
|
||
10.00-12.00
Geisbühl Tünde
VIZUÁLIS ÉRZÉKENYÍTÉS
a külvilág és önmagunk; játékos gyakorlatok.
Egyszerű tárgyak és kortárs képzőművészet.
A kitűnő festőművész és művészetpedagógus vezetésével a játék, a gyakorlati kipróbálás lehetőségét kapják a résztvevők. (KL)
Résztvevők száma: max. 20 fő
|
10.00-12.00
Dolmány Mária
PÁLYAORIENTÁCIÓ DRÁMÁVAL a pályaválasztás minden gyermek számára kihívás, főként mivel gyakran sem magukat, sem a munka világát nem ismerik.
A foglalkozás egy folyamat főbb állomásaiba ad betekintést.
A foglalkozás után beszélgetés, ahol a téma további lehetőségeiről, illetve a pályaorientáció feladatairól is lehet szót ejteni.
Résztvevők száma: max. 25 fő + nézők
|
10.00-12.00
Pap Gábor
DALOK DRAMATIZÁLÁSA, AVAGY A NÉPDALOK DRAMATURGIÁJA
Két nyári tábori munkában is megtapasztaltam, hogy a népdalokkal való foglalatoskodás komoly dramatikus lehetőségeket rejt magában: népdalaink többsége ugyanis történetet mesél a maga módján (néhol többet is). Lényegében úgy működnek, mint a balladák, csak éppen nagyobb a hiátus, több az, amit eltitkol egy-egy dal, mint amit elmesél. A diákokkal azután ezeket a megfejtett helyzeteket dramatizáljuk, próbáljuk meg lefordítani mai élethelyzetekre. Ezt a munkát kínálom fel a foglalkozás részvevőinek is.
Mindezt egy általam hozott népdalon szemléltetem, majd ezt követően szeretnék a résztevők által hozott dalokkal dolgozni, ezért arra kérem a jelentkezőket, készüljenek általuk ismert és szeretett népdalokkal (külön díjaznám, ha nem a tananyagból, hanem esetleg kevésbé ismert dalokat hoznátok)!
Résztvevők száma: max. 15 fő + nézők
|
10.00-12.00
Neuburger Éva, Szegényné Kondor Csilla
„EGYÜTT JÁTSZANI JÓ”
A drámajáték nagy segítség a fogyatékos emberek integrációjában. Mi már kipróbáltuk – nekünk bevált! Tanulóinkat és játékos mivoltunkat egyesítve már megtapasztaltuk, hogy ép és sérült emberek fantasztikusan tudnak együtt játszani.
Foglalkozásunk mindazoknak szól, akik érintettek e témában, vagy csak szeretnének egy jót játszani – mert együtt játszani jó!
Résztvevők száma: max. 20 fő+nézők
|
13.00-15.00
Boldis Julianna
GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TRÉNING
(lazítás, ráhangolás, mozgás, beszéd, improvizálás)
– betekintő egy gyermekszínjátszó műhely mindennapjaiba
(A résztvevőknek nagyon ajánlott a kényelmes viselet!) Résztvevők száma: max. 20 fő + nézők
|
13.00-15.00
Körömi Gábor (I.)
BEVEZETÉS AZ ÁRNYSZÍNHÁZBA – KÉPEK ÉS LEHETŐSÉGEK
Milyen lehetőségek rejlenek az árnyszínházban? A kétórás foglalkozásban a résztvevők megismerkedhetnek az árnyszínház történetével és a műfajban rejlő lehetőségekkel. Arany János balladáinak segítségével kirándulást teszünk az árnyszínház különleges képi világa felé.
A foglalkozást megbeszélés zárja.
Résztvevők száma: max. 20 fő
|
13.00-15.00
Formanek Csaba (I.)
MI VAGYUNK-E VAGY A SZEREP? – KÍSÉRLETEK SZÍNHÁZ ÉS PERFORMANSZ HATÁRAIN
Mindannyian kezdők vagyunk. Kezdők vagyunk, kezdőknek kell lennünk, mondom, mondogatom magamnak. Mert alkotni mindig csak a nulla pontból kiindulva lehet. A nulla pontból pedig csak alkotni lehet. Mi más marad? Legyünk hát kezdők, hogy kezdhessünk (magunkkal) valamit! Mindaz, amit megtanultunk, olykor súlyos teherként nő ránk. Le lehet (le kell-e) vetni a régi szokásokat, hogy új világokat építsünk, új személyiségeket tárjunk fel? Hogy esélyt adjunk annak, amit nem tudunk?
A workshop során – a fentiek szellemében – rákérdezünk saját személyes alkotói attitűdjeinkre, forrásainkra, lehetséges kezdőpontjainkra, inspirációinkra. Egyéni és csoportos performanszokban próbáljuk majd megfogalmazni, hogy MI és MIÉRT érdekel bennünket a (színházi) alkotómunkában, és ennek mentén HOGYAN kapcsolódhatunk a közönséghez. A workshopra jelentkezőknek egy egyszerű „házi feladatot” – egy bemutatkozó etűdre szóló felkérést – fogunk kiküldeni, ami a közös munka alapját képezné. Igény esetén a foglalkozást megelőzően szívesen konzultálunk a résztvevőkkel terveiket illetően.
A foglalkozás külső nézőként is látogatható, de az aktív részvétel sokkal jobb és nagyobb élmény! 🙂
A workshopra jelentkezőknek egy egyszerű "házi feladatot" – egy bemutatkozó etűdre szóló felkérést – fogunk kiküldeni, ami a közös munka alapját képezné.
Formanek Csaba – színész, rendező, író, a Radikális Szabadidő Színház alapítója.
Résztvevők száma: max. 20 fő
+ nézők
|
|
15.30-17.30
Fekete Anikó
SZABADON MOZDULÁS – avagy oldást, lazítást segítő gyakorlatok, melyek a színházi és a pedagógiai munkába egyaránt beilleszthetőek. A saját élményű tréning a Lemanguria és a kontakt improvizáció egyes elemeiből építkezik. Zárt öltözet javasolt.
(Kérjük, a megfelelő felkészülés érdekében a születési évet az adatlapon adják meg!)
Résztvevők száma: max. 20 fő
|
|
15.30-17.30
Körömi Gábor (II.)
(az előző foglalkozás ismét: a foglalkozásvezető marad, a résztvevők cserélődnek)
Résztvevők száma: max. 20 fő
|
15.30-17.30
Formanek Csaba (II.)
(az előző foglalkozás ismét: a foglalkozásvezető marad, a résztvevők cserélődnek)
Résztvevők száma: max. 20 fő
+ nézők
|
16.00-17.30
Manyasz Erika
PIROS ORRBAN VAGY ANÉLKÜL,avagy ahogyan a bohóc érzi magát.
Bohóctréning alapok. Kapcsolatfelvétel és kapcsolattartás a nézőkkel. Mozgásos játékok. Egyéni és páros improvizációk.
Résztvevők száma: max. 15 fő + nézők
|
|||
17.30 MDPT KÖZGYŰLÉS
Ezúton hívjuk meg egyesületünk tagjait a Magyar Drámapedagógiai Társaság soron kívüli közgyűlésére, amelyre 2015. augusztus 17-én, hétfőn 17.30 órai kezdettel kerül sor.
(Amennyiben nem szavazóképes a közgyűlés, úgy 18.00 órára hívjuk össze a megismételt közgyűlést.)
Helyszín: Marczibányi Téri Művelődési Központ (Budapest, II. kerület, Marczibányi tér 5/A)
A közgyűlés tervezett napirendi pontjai:
1. Az egyesület alapszabályának a bírósági bejegyzés miatt szükségessé vált módosítása, pontosítása
2. Az egyesület gazdasági-pénzügyi helyzete
3. A jövőbeli munkarend átalakításával kapcsolatos kérdések
4. Egyéb aktuális ügyek
|
|