Címlap

Kárpát-medencei középiskolai vers- és prózamondó találkozó

0 csatolmány

A Szekszárdi Garay János Gimnázium XIII. alkalommal hirdeti meg
„Az én Pannoniám” Kárpát-medencei középiskolai vers- és prózamondó találkozóját
Időpontja: 2020. március 12-én 10 órától
Helyszín: Szekszárd, Babits Mihály Kulturális Központ Művészetek Háza vagy a DBU
A jelentkezés feltételei:
A találkozóra 14. életévüket betöltött középiskolás vers- és prózamondók jelentkezését várjuk (iskolánként max. 3 főt).
Nevezni lehet (három szöveget kérünk a versenyzőktől):
– Egy verssel vagy prózával a 100 éves trianoni békeszerződés témájához kötődően (pl. Ady Endre, Áprily Lajos, Babits Mihály, Dsida Jenő, József Attila, Jékely Zoltán, Juhász Gyula, Kosztolányi Dezső, Magyari Lajos, Mécs László, Móra László, Reményik Sándor, Sajó Sándor, Szentmihályi Szabó Péter, Tóth Árpád stb.).

– Egy Tolna megyei író vagy költő (pl. megyénk szülöttei: Illyés Gyula, Pákolitz István; Lázár Ervin, valamint városunk szülöttei: Garay János, Babits Mihály, Mészöly Miklós, Baka István, Csengey Dénes, Parti Nagy Lajos, Gacsályi József, Kis Pál István, a Pad folyóirat költői stb.) alkotásával.
– És egy a magyar irodalomból választott verssel vagy prózával.
A választott művek előadásának időtartama nem haladhatja meg az 5-5 percet.
Nevezési díj: 2000 Ft
Nevezési határidő: 2020. január 31.
A verseny háromfordulós.
Fordulók:
Első forduló: iskolai verseny
2020. január 20-ig (a nevezni szándékozó iskolák rendezik meg). A legjobban szereplő 3 diákot nevezhetik a Kárpát-medencei verseny 2. fordulójába (a jelentkezési lappal egyidejűleg be kell küldeni egy videofelvételt a nevezett versmondókról, melyen a három választott vers közül az egyiket mondja el a diák).
Jelentkezési határidő: 2020. január 31.
Második forduló: elődöntő (versvideó)
A versenyzők előadásáról készített videofelvétel, melynek beküldési határideje: 2020. január 31. A beküldött felvételek alapján a bírálóbizottság kiválasztja a döntő résztvevőit, erről e-mailben értesíti az oktatási intézményeket 2020. február 15-ig.
Harmadik forduló: döntő
2020. márc. 12-én a döntőbe jutott diákok ismét két fordulóban méretnek meg, az első fordulóban a még be nem mutatott két szövegből az általuk választottat mondják el, a következő fordulóban pedig a zsűri dönti el, hogy kiktől kívánja meghallgatni a harmadikként megadott verset vagy prózát.
Díjazás:
A döntőben részt vevők mindannyian ajándékkönyveket és emléklapokat kapnak.
A legjobb előadókat a zsűri arany, ezüst és bronz fokozattal minősíti.
Ezenkívül kiosztásra kerül egy Fődíj, egy Nívódíj, egy Tálentumdíj, valamint egy Külön- és egy Közönségdíj is.
A felkészítők szintén oklevélben és könyvajándékban részesülnek.
Továbbjutási lehetőség:
A díjazottak 2020. június 6-án nemzetközi seregszemlén vehetnek részt a Pesti Vigadó Sinkovits Imre Kamara színpadán, ahol jutalmakban részesülnek, valamint a zsűri döntése alapján szakmai továbbképző táborba várják őket.
Jelentkezni a gimnázium honlapján kell a www.garayj.sulinet.hu oldalon, a versenyek menüpontban található jelentkezési lap kitöltésével. A videofelvételek elérhetőségét is itt kérjük megadni. Érdeklődni a +36/74-999-549-es telefonon vagy a baloka@tolna.net címen lehet.

SzerkesztőKárpát-medencei középiskolai vers- és prózamondó találkozó
Ehhez a bejegyzéshez nincs csatolmány hozzáadva.