Címlap

WSO 2021 – válogatás, 1-2-3. rész

0 csatolmány

A válogatás 1. része ezen a címen látható
A 2. rész itt nézhető meg, 
míg a 3. rész itt.
A 30. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó és Fesztiválra beérkezett felvételekből készült ez a válogatás – és még másik kettő is.
Arra, hogy közösségi videómegosztón tegyük közzé gyermekszínjátszó csoportok munkáit, produkcióit, felvételeket, előadásokat – ez mindenki előtt ismert – a pandémia kényszerített bennünket.
Az országos fesztivál eredetileg tervezett időpontjában tesszük közzé a beérkezett felvételekből készült válogatásokat. Mint minden válogatás, ez is szubjektív: a „mit kell mindenképpen”, a „mit érdemes” mellett a „mit szabad” (és “mit nem”) megmutatni is fontos szempont volt.

(Ha valami nem került be a válogatásokba, az egyáltalán nem biztos, hogy értékbeli visszajelzés. Meglehet, hogy sokkal inkább arról szól, hogy a kapott/látott fázisképet jobb lenne a nagyobb nyilvánosság kizárásával, külön megbeszélni: vagy a produkció, vagy a résztvevők védelme miatt.)
Sok esetben csak részletet áll módunkban megmutatni!!! Kérjük játszóktól, nézőktől, rendezőktől is, hogy ezt vegyék figyelembe!
Az 1. részbe azok a felvételek kerültek, amelyek a videós-filmes-fotós-zoomos eszközökből többet használnak: néha annyival többet, hogy a műfaj is kérdéses, de éppen ettől izgalmas is, nem ritka, hogy egyszerre láthatjuk a korlátokat és a lehetőségeket nagy mértékben kitágító kreatív ötleteket.
A 2. részben olyan csoportok játékai láthatók, amelyeknek főként alsó tagozatosok a tagjai.
A 3. részben főként felsős csoportok előadásait szerepeltetjük (tettünk azért kivételt)…

A felvételek sorrendje a következő:
1. rész

Art Osztály (zöld csoport) – A piros lábos, Szigetmonostor Faluház,Kas Kriszta
Létra Klub – Egy osztály emlékei, Világszép Alapítvány, Budapest, Fazekas Anna Dorottya
Art Osztály (kék csoport) – Unatkozók viadala, Szigetmonostor Faluház, Kas Kriszta
SzínreLépdelők 1. – Én-napló 1., Szávitri Alapítvány, Miskolc, Szeszák Szilvia
Napsugár Gyermekszínpad – Farkas és Piroska, IV. Béla Katolikus Általános Iskola és AMI, Jászfényszaru, Kovács Tímea
Tiéd a színpad! színjátszó csoport – Az egri Csillagok háborúja, Bocskai István Általános Iskola, Alapfokú a Művészeti Iskola és Kollégium, Hajdúnánás, Jeles Éva
Zsákhangya Nyüzsiszínház – Ne is beszéljünk róla!, Simándy József Ált. Isk. és AMI, Kistarcsa, Nagy Mónika és Cziffer Vera
1. Sz. Lendvai KÁI – Értékek útján, 1. számú Lendvai Kétnyelvű Általános Iskola, Lendva, Szlovénia, Kusek Žana
Mestercraft – Kockó (részlet), IX. Kerületi Molnár Ferenc Magyar- Angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, Budapest, Éles Eszter

2. rész
Huncutkák – Süsü, Szacsvay Imre Általános Iskola, Nagyvárad, Románia, Rusz Csilla
Huncutkák utánpótlás – Költői verseny, Ajak Tamási Áron Katolikus Általános Iskola, Tormáné Szabó Ilona
Vörösmarty színjátszó csoport – A pletykás asszonyok, Kiskunlacházi Általános Iskola és EGYMI, Sörösné Gőcze Katalin
Érdi hangyácskák – Imbolygó iskolabolygó, Érdi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Nagyné Balázs Gabriella
Vackor Csoport – A bátyám öccse, Szent József Iskolaközpont, Szekszárd, Bertáné Hargitai Margaréta
Tücsök Csoport – Pattog a labda, Kecskemét Vásárhelyi Pál Általános Iskola, Vass-Eysen Ábel
Negyedik osztályosok – Raplehem, stvánffy Miklós Általános Iskola, Szigetvár, Osztopányi Rózsa

3. rész
CsepPet – Levetkezett gönceink, CsepPet Kicsik (a nagyok közreműködésével) – Az ördög nem alszik, Érsekvadkerti Petőfi Sándor Általános Iskola, Fontányi Andrea
Huncutkák – A selmeci imposztor (próbarészlet) Ajak, Tamási Áron Katolikus Általános Iskola, Tormáné Szabó Ilona
Pafff Színpad – Szent Antal szerencséje Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, Rajnavölgyi Vilmos
Dobókockák – A kővé vált birodalom Kunszigeti Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szabó Gergely
Bendegúzok – A fagyos király Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, Gál Zoltán
Emberke Színjátszócsoport – Hol vagy, anyó? Csepeli Fasang Árpád AMI SZÍN-PAD-KÉP Tagintézménye, Majorné Szekeres Edit
G.B.CS. – Az éj harmata Csepeli Fasang Árpád AMI SZÍN-PAD-KÉP Tagintézménye, Körömi Gábor
Refizetek – Walesi bárdok Kecskeméti Református Általános Iskola, Boldis Anna Kornélia
Keresztöltés – Láthatatlan kötelékek Szent József Iskolaközpont, Szekszárd, Bertáné Hargitai Margaréta
Honvéd Kaszinó Városi Színpad – Október 23. Kanizsai Fiatalok Közössége Egyesület, Nagykanizsa, Fási Barnabás

SzerkesztőWSO 2021 – válogatás, 1-2-3. rész
Ehhez a bejegyzéshez nincs csatolmány hozzáadva.