Címlap

MINŐSÍTÉSEK – WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ, 2022

0 csatolmány

(Frissítve 05.13-án.)
Baranya megye, Pécs, 2022. április 14.
Mandulafa Waldorf 5. osztály – Mese a lótuszvirágról – arany
Kodály legkisebbek – Szundi két apródja – arany
Caraval – Márciusi ifjak – bronz
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – Kamasz pillanatok – nem kaptak minősítést
Meszes Nagyok – Lőni vagy nem lőni – ezüst
Nagydobszai színpad – Március 15-i ünnepi műsor – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Kamaszok Ifjúsági Színtársulat – az összetartó színházi csoportmunkáért
Papp Luca Réka (Meszes Nagyok ) – a színpadi jelenlétért 

Győr-Moson-Sopron megye, Győr, 2022. április 14.

Kunszigeti Buborékok, Kunsziget, A halhatatlanságra vágyó királyfi – arany
Arrabona Diákszínpad – Kisközépső, Töredékek 2022, Győr – arany
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr, Van ilyen – ezüst
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr, Kimaradsz – ezüst
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget, Csókák – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
Arrabona Diákszínpad – Kicsi, Győr – A legkritikusabb csapat
Arrabona Diákszínpad – Mini, Győr – A legerősebb kezdőjelenet
Kunszigeti Dobókockák, Kunsziget – A legjobb testvérek

Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Tiszaújváros, 2022. április 9.
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola, Miskolc, Mumusok?, rendező: Nagy Andrea – bronz
Pegazus csikók, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Időhurok, rendező: Nagy Andrea – ezüst
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMI, Miskolc, Mosolyország tovább él, rendező: Király Judit – bronz
Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI, Miskolc, Lucaszindróma, rendező Nagy Andrea – arany
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Tiszaújváros,  Az irigy testvér, rendező: Tompa Klára – bronz
A zsűri a Pegazus csoport (Avastetői Általános Iskola és AMI) előadását javasolja meghívásra a debreceni országos fesztiválra.
KÜLÖNDÍJAK:
Anna Klára (Pegazus, Avastetői Általános Iskola és AMI 2.) – Luca szerepének megformálásáért
Fazekas Drámások, Fazekas Utcai Általános Iskola és AMi – “A csoport magas szintű együttműködésért” (csoportos különdíj)
Miskolci görögkatolikus színjátszók, Miskolci Görögkatolikus Általános Iskola – “A téma izgalmas, és szórakoztató feldolgozásáért” (csoportos különdíj)
Hunyadisok, Tiszaújvárosi Hunyadi Mátyás Általános Iskola – “Egységes színpadi alkotómunkáért” (csoportos különdíj)

Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, Kisvárda, 2022. április 9.
Huncutkák,  Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, Kísértések (életjáték), rendező: Tormáné Szabó Ilona – arany
Kincskeresők, Csuha Antal Baptista Általános Iskola, Gimnázium és Technikum és Szakképző Iskola, Nagyhalász, Natasa (életjáték), rendező: Szentirmai Gáborné – arany
Huncutkák utánpótlás, Ajaki Tamási Áron Általános Iskola, Ajak, A fájós fogú oroszlán, rendező: Tormáné Szabó Ilona – ezüst

Békés megye, Gyomaendrőd, 2022. április 9.
Kettőbé Színműhely, Dr. Illyés Sándor Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai és Módszertani Intézmény Magyarbánhegyesi Tagintézménye, Éli könyve, rendező: Kálmánné Péli Ibolya és Nórándt Péter – arany 
KÜLÖNDÍJ:
Ványai Skacok, Ványai Ambrus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, A bőrönd (online előadás), rendező: Boldis Julianna

Heves megye, Sirok, 2022. április 21.
A walesi bárdok, Bendegúzok, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Gál Zoltán – arany
Magyar etűdök, Pereszkék színjátszó csoport, Országh Kristóf Általános Iskola, Sirok, r.: Huszár Éva Julianna – arany
Soha ne feledd el az emlékét! (ünnepi műsor), Sosincsvége csoport, II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola, Gyöngyös, r.: Kovácsné Tuza Katalin (az előadást felvételről volt látható) – a csoport nem kért minősítést
KÜLÖNDÍJAK:
Bendegúzok – a különösen erős közösségi játékért
Pereszkék – a különösen erős közösségi játékért

Bács-Kiskun megye, Kecskemét, 2022. április 22.
Zöld Petike (népmese-feldolgozás), Diridongók színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Farkas kontra Piroska (szerkesztett játék), Petőfisek színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Hajdú-Vörös Enikő – emléklap
A rút kiskacsa (szerkesztett játék), Csiribiri csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Rácz Annamária, Wamzer Gabriella Éva – ezüst
Pattog a labda (szerkesztett játék), Tücsök csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – arany
Csiribiri komédiák, ZsebZsiványok színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – bronz
Sün Balázs, Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – bronz
SzemélyM (életjáték), Fejjel a falnak színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Becsei Szilvia – ezüst
Sú(j)ozó, Lazarcú Maszkák színjátszó csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Sárosi Gábor, asszisztens: Sendula Anna – arany
A halász meg a felesége, Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja, Jászfényszaru, csoportvezető, rendező: Kovács Tímea – arany

A három nyúl (tárgyanimációt, bábot használó előadás), Galagonya Csoport, Kecskemét, csoportvezető, rendező: Vass-Eysen Ábel, Szabóné Kovács Andrea – emléklap
KÜLÖNDÍJAK:
Diridongók színjátszó csoport – az előadás zenei világáért
Fejjel a falnak színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Napsugár Gyermekszínpad középsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
ZsebZsiványok színjátszó csoport – a csapatmunkáért
Petőfisek színjátszó csoport – a szereposztás egyedi megoldásaiért
Tücsök Csoport – a kreatív eszközhasználatért
Csiribiri Csoport – a drámajátékok beépítéséért
Napsugár Gyermekszínpad felsős csoportja – az irodalmi anyag míves feldolgozásáért
Galagonya Csoport – a különleges látványvilágért
Lazarcú Maszkák – a kamasz útkeresés ábrázolásáért

Budapest 3. és Pest megye 2., Csepel, 2022. április 23.
Szegény Dzsoni és Árnika, Junikornis Csoport, Burattinó Általános és Középiskola, Gyermekotthon, Budapest, r: Csapi Júlia – arany
A kobold és a 3. A, Csepeli Csemeték, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – bronz
Galibás Mátyás, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa – emléklap
A tücsök és a hangya a Való Világban (stílusgyakorlatok), Aranyos Aprók, Zuglói Arany János Általános Iskola és AMI, Budapest, r: Lossos Borbála – arany
A három testvér, KAF-a Kölykök, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, Budapest, r: Szabó Zsófia – arany
Ne hAGYd magad!, Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad, Budafoki Kossuth Lajos Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, r: Baloghné Gerse Zsuzsa ) – ezüst
Csúnya királylány, Paletta, Csepeli Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola Szín-Pad-Kép Tagintézménye, r: Keszy-Harmath Eszter – arany
Csoda-csavar, Miniszíni, Vigyázó Sándor Művelődési Központ, Budapest, r: Almássy Bettina – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Junikornis Csoport – összművészeti csoportos különdíj
Nagy Dumás Amatőr Diákszínpad – az előadásban szereplő kórus példás összetartásáért
Miniszíni – a kisebbek és nagyobbak összjátékáért

Nógrád megye, Balassagyarmat, 2022. április 23.
A medve és a kardja, CsepPet, Petőfi Sándor Általános Iskola, Érsekvadkert, R.: Fontányi Andrea – arany
Volt egy szép ládika, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
A három Benedek, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
FÉBÉ TÁRSULAT, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r. Csukáné Szerémy Andrea – ezüst
A lusta legény és a szorgalmas lány, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
A nyúl története – Éljen a húsvét, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – bronz
Játék Romhányival, ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI, Rózsavölgyi Márk AMI, Szécsény, r.: Garamvölgyi Andrea – ezüst
Március üzenete, KOLLEKTÍVA, Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Balassagyarmat, r.: Orosz Bernadett – ezüst
Passiójáték, ROSSZCSONTOK, Erkel Ferenc AMI, Bátonyterenye, r.: Mátraházi Tamás – ezüst
KÜLÖNDÍJAK:
ROSSZCSONTOK – a lendületes versmondásért
FÉBÉ TÁRSULAT – intenzív színpadi jelenlétért Baranyi Teofilnak
ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI – emlékezetes színpadi játékért Horváth Hella Napsugárnak
ROSSZCSONTOK – Péter átütő megformálásáért Pádár Tamásnak

Hajdú-Bihar megye, Hajdúnánás, 2022. április 23.
A bajusz, BolyaiSokk (3. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany
Kalózok a Dunán, Katedra Színházi Műhely – alsó tagozat, Debrecen, r.: Jószai Zoltán – bronz
A fájós fogú oroszlán, Rosszcsontok, Ebes, r.: Bálintné Bagdi Ibolya – ezüst
Sziporkák, ABAKUSZ gyermekszínjátszó csoport, Debrecen, r: Nánásiné Lókodi Andrea – arany
Stílusjátékok (A. A. Milne: Micimackó – Füles születésnapja, Tarcsai Szabó Tibor: Ki a legügyesebb?; A nyúl története – népmese), DEMKI Alföld Gyermekszínpada, Debrecen, r.: Várhidi Attila – ezüst
Katedra Színházi Műhely (felső tagozat), Debrecen, Tehetségek Háza, r.: Jószai Zoltán – ezüst
Szentivánéji álom, BolyaiSokk (5-6. évfolyam), Debrecen, r.: Deczki Klára – arany

Fejér megye, Székesfehérvár, 2022. április 23.
Bökönc (Aba, Sárvíz Alapfokú Művészeti Iskola, rendező: Gőbölös Gábor) – arany
Göncölpallér (Aba, Sárvíz AMI – Atilla Király Gimnázium Aba Sámuel Tagiskola, rendező: Hegedűs Csabáné és Tömör Zsuzsanna) – arany
Morzsák (Adony, Szent István Általános Iskola és AMI, rendező: Füsi Gyöngyi) – arany
Kossuth Színkör (Székesfehérvár, Kossuth Lajos Általános Iskola, rendező: dr. Kalmárné Várady Henriette Lilla) – ezüst
Prikulicsok 1. csoport és 2. csoport (Hang-Szín-Tér Művészeti Iskola és a Szín-Tér Egyesület, rendező: Buza Tímea) – ezüst
Örömszikrák (Székesfehérvár, rendező: Fekete Heidi) – bronz
Petőfi Színpad (Sárbogárd, Petőfi Sándor Gimnázium, rendező: Leszkovszki Anna) – bronz

Pest megye 1, Fót, 2022. április 24.
MagSzínTér, Maglódi Vermesy Péter Általános Iskola és AMI, Március 15. – Megérte?, Grandpierre Aranka – arany
KÜLÖNDÍJ: A hiteles ünneplésért
Az Art osztály (sárga csoport), Szigetmonostor Faluház, Egyszer van, hol nem van, Kas Kriszta – bronz
Zsákhangya Nyüzsiszínház, Simándy József Ált. Isk. és AM, Kistarcsa, Az osztály nyertese, Cziffer Vera és Nagy Móni – arany
Tűzmadarak, Anya, ha tudnád…, Fabriczius József Általános Iskola, Veresegyház, Ácsné Csáki Ildikó – arany
Az Art osztály (zöld csoport), Szigetmonostor Faluház, Tündérkeresztanya, Kas Kriszta – ezüst
KÜLÖNDÍJ: A legjobb meseszövésért
Dö besztsz, Monori Ady Úti Általános Iskola, Kacatok, Nagy Brigitta – ezüst
Az Art osztály (kék csoport), Szigetmonostor Faluház, Hey, Google!, Kas Kriszta – arany
KÜLÖNDÍJ: A legtisztább rendezésért és csoportos színészi játékért
Muharay Elemér Színpad, Vörösmarty Művelődési Ház, Fót, Húsvét, Révész Melinda – nem kértek minősítést

Jász-Nagykun-Szolnok megye, Fegyvernek, 2022. április 29.
A becsületes tolvaj, Teátrum Tiszaparti – Picurkák, Szolnok, r.: Horváthné Papp Andrea – arany
A fűzfán fütyülő rézangyalát!, Teátrum Kassais Brancs, Szolnok, r.: Darabontné Juhász Zsuzsanna – bronz
Csúfolódó játék, Huncutkák, Nagyvárad, r.: Rusz Csilla – arany
Szabadság (március 15-i ünnepi műsor), Orczys Ifjak, r.: Rézsó-Kiss Erika
Balladánk a költészet hatalmáról, Teátrum Tiszaparti – Cseperedők, Szolnok, r.: Horváthné Papp Andrea – ezüst
Stílusgyakorlatok, Teátrum-Kassai, Szolnok, r.: Váradi Éva – arany
Az állva maradás joga, Teátrum-Széchenyipiros, Szolnok, r.: Pankotai Tímea – ezüst
Március 15-i emlékműsor, Mórások, r.: Bárdi László és Tukarcs Piroska
KÜLÖNDÍJAK:
Huncutkák – örömteli játékukért
Orczys Ifjak, Mága Amanda – a magávalragdó énekléséért
Mórások, Berta Levente – magávalragadó szólótáncáért

Vas megye, Celldömölk, 2022. április 29.
Nem mi, Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja, Celldömölk
Egy forradalmi nap Petőfivel (ünnepi műsor), Mórás Színjátszók, Móra Ferenc Általános Iskola, Répcelak – bronz
Vacskamati virágja, Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad, Szent Benedek Katolikus Általános Iskola, Celldömölk – bronz minősítés
Elillant a pecsenye, Tücsök Bábcsoport, Celldömölki Városi Általános Iskola – arany
KÜLÖNDÍJAK:
Eck Imre AMI – Soltis Lajos Színház csoportja – Varga Luca: „Benned van az erő”
Mórás Színjátszók – Pál Nóra: Szendrey Júlia alakításáért, Rácz Dávid: Petőfi alakításáért
Szent Benedek Iskola Irodalmi Színpad – a szeretet fontosságának felvállalásáért
Tücsök Bábcsoport – a szép, tiszta, érthető beszédért és az együttjátszás öröméért

Komárom-Esztergom megye, Tatabánya, 2022. április 29.
A fülemile, Stoki-színkör, r.: Komárominé Lizán Andrea – arany
Zöldsègeket beszélünk, Lámpalázas Színjàtszók, r.: Mikolasek Zsófia – ezüst
Tikàsz Péter, Ficseri, r.: Bíró Ildikó – ezüst
Amerikai leányszöktetés, Gárdonyisok(k), r.: Szalókiné Polónyi Judit – ezüst
A bolond falu, MASKARA diákszínpad, r.: Kissnè Kóczàn Gyöngyi – ezüst
Pillanatok, Zsák Bolha, r.: Sulyokné Nagy Tünde – bronz
KÜLÖNDÍJAK:
Velsz ebek – zenei közreműködésért Pógyor Dominik
Stoki-színkör – zenei közreműködésért Krusó Kinga
Dongók – VILLANDÓ-DÍJ, avagy egy villanásnyi élményért
Lámpalázas Színjátszók – ZÖLDELLŐ-DÍJ, avagy a környezettudatos játékért
Velsz ebek – DREI LANGUAGE JÁTÈK-DÍJ avagy az integrált idegennyelv használatáért
Gárdonyisok(k) – “SOKOLDALÚ” JÁTÉK-DÍJ, avagy a speciális tárgyhasználatért
MASKARA diàkszínpad – EGYÜTT MOZDULUNK-DíJ avagy a közössègi játékért

Budapest 2. Kőbányai Gyermek és Ifjúsági Szabadidő Központ KÖSZI, 2022. április 29-30.
Tűztestvérek: A tizenkét testvér (Csáki Ildikó) – ARANY
Kőrösi: Végtelen történet: Fantázia bajban van (Lents Szilvia) – BRONZ
Csemetekert Gyermekszínház: Segítség, ember (Négyesi Nóra) – EZÜST
Kőrösi: Indiában, hol éjjel a vadak (Lents Szilvia) – EZÜST
Színteresek: Bandival álmodtam (Hermál Henriett) – BRONZ
Bóbita: Vásárban (Szilvási Ildikó) – EZÜST
Cápák: Gyermeklakodalmas, vagy amit akartok (Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Pingvinek: A Grincs (Major Zsuzsa, Tóth Olivér Artúr) – BRONZ
Mágnes Színház: Kamasz Panasz (Kiss Ágnes) – EZÜST
Kisfazék drámacsoport: Almabaj (Csörgei Andrea) – BRONZ
Pogácsa az Arénában Színkör: Az ég alatt…a lég alatt…a kék alatt… (Koltai Judit) – ARANY
KicsiFazék: Kelta mese (Csörgei Andrea) – EZÜST
Aranyos Kamaszok: Csoport.Terápia (Lossos Borbála) – EZÜST
KÜLÖNDÍJAK:
Tűztestvérek – Csáki Ildikó részére, a komplex pedagógiai munkáért
Csemetekert Gyermekszínház – A színpadi világ megteremtéséért
Bóbita Csoport – a Bóbita csoport szülei részére a közösségi összefogásért
Cápák, Pingvinek –Tóth Olivér Artúr részére „a szabad lélek ápolásáért”
KicsiFazék –Csörgei Andrea részére, az igényes irodalmi háttér kiválasztásáért

Csongrád-Csanád megye, Szeged, 2022. május 6.

Fehérlófia, Grimaszk, Szeged, r.: Horváth-Kulik Szilvia – arany
Gyerekjáték az egész, Ő-Szín-Te: dr. Rummelné Patócs Mariann – ezüst
A három nyúl, Kismaszatok, r.: Szilágyi Gábor – bronz
Kicsi vagyok én!, Pemetefű, Szeged, r.: Lovai Ágota – arany
Tündérszép Ilona és Árgyélus, Főnix, r.: Lantosné Horváth Irén – arany
Ábelesz-kóbelesz, Mesemanók, r.: Szilágyi Gábor – arany
Lackó és a bors, Huncutkák, r.: Szilágyi Gábor – ezüst
A varázstévé, Csuda Csapat, Szeged, r.: Erdei-Soczó Gabriella – bronz
Mindenki énekeljen!, Forráskúti Színjátszók, r.: Péter-Szabó Julianna – ezüst
A fülemile, Liliput, r.: Szilágyi Gábor – arany
Amarilla, DráMaszk, Szeged, r.: Erdei-Soczó Gabriella – bronz
Patópálúr, Deszkajárók, r.: Szilágyi Gábor – bronz
Bikfi, bukfenc, bukferenc, Pótszék, r.: Szilágyi Gábor – bronz
KÜLÖNDÍJAK:
Grimaszk – az eredeti látványvilágért
Főnix – a csoport kreativitásáért

Somogy megye, Csurgó, 2022. május 6.

Boglári Játékszín, Balatonboglár, A szamárrá lett deák, r.: Szendrődyné Botka Krisztina – ezüst
Gézengúzok, Dombóvár, Dráma van?!, r.: Nyári Éva és a csoport – ezüst
Boglári Játékszín Bábosai, Balatonboglár, Énke, r.: Szendrődyné Botka Krisztina – ezüst
KÜLÖNDÍJ:
Boglári Játékszín – a bábművészet kimagasló szintű alkalmazásáért A szamárrá lett deák és az Énke című előadásokban

Tolna megye, Szekszárd, 2022. május 7.

Szent József Iskolaközpont, Szekszárd, Október 6-i műsor ünnepi műsor, r.: Török Lászlóné és Bertáné Hargitai Margaréta – ezüst
Turbó Csiga, Beszédes József Általános Iskola, Siófok, Game Over, r.: Takács Tünde – arany
Vackor, Szent József Iskolaközpont, Szekszárd, Nyár, r.: Bertáné Hargitai Margaréta és Bareith Rebekka – bronz
Garay Rigók, Garay János Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Szekszárdi Kuviktoll és vipera kérge, r.: Hefner Edit – ezüst
Junge DBU, Deutsche Bühne Ungarn, Szekszárd, Die Konferenz der Tiere (Az állatok konferenciája), r.: Bareith Rebekka – ezüst
KÜLÖNDÍJ:
Garay Rigók – különböző generációk kiváló összehangolásáért

Veszpém megye, Pétfürdő, 2022. május 7.
Ma, mint Ti, Zirci Reguly Antal Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola, Küzdelem a babérkoszorúért, rendező: Nyáriné Nagy Angéla – ezüst
KÜLÖNDÍJ:
Diótörők, Református Pápai Erkel Ferenc Ének-Zenei Általános Iskola, Diótörő, rendező: Kindertné Surány Lívia – KÜLÖNDÍJ a “gyönyörű csoportos és egyéni énekért”

Budapest 1. Marczibányi Téri Művelődési Központ, 2022. május 8.

Vadócok színjátszó szakkör, Budapest III. Kerületi Bárczi Géza Általános Iskola, Vaksi maci titka, rendező: Horváthné Láposi Éva – bronz
Alternatív Közgazdasági Gimnázium hetedik évfolyamának színjátszó csoportja, csaj.ok, rendezők: Fodor Fanni és Nagy Emese – arany
MesterCraft, IX. Kerületi Molnár Ferenc Általános Iskola, Át/Lépés, rendező: Éles Eszter – arany
Hangzatkák, Magyar Táncművészeti Egyetem Nádasi Ferenc Gimnázium, “Magyar vagyok!”, rendező: Násztor Éva – arany
Halászok, Medgyessy Ferenc Német Nemzetiségi és Nyelvoktató Általános Iskola, A halász és a nagyravágyó kívánsága, csoportvezető: Farkas Adrienn – bronz
Nemsuli Alkotó Gyerekműhely, Nagymama (szerkesztett játék) rendező: Facskó Marica – ezüst Színjátszó Kör, Pannonhalmi Főapátság Máriaremete-Hidegkúti Ökumenikus Általános Iskolája, Rongyszőnyeg, rendező: Lakos Attila – ezüst
KÜLÖNDÍJ
Hangzatkák – összművészeti különdíj 

Vajdaság, Bácsfeketehegy, 022. május 7-8.
SZOMBAT (2022. május 7.)
A szorgalmas és a rest leány (15’) – Mocorgók, Bácsfeketehegy – EZÜST
Nagytakarítás a Napnál (10’) – Mosoly Manók, Törökfalu – BRONZOCSKA
Tanár úr, de miért? Ròmeò ès Jùlia (20’) – Mosoly Cool, Törökfalu – BRONZ
Kire ütött ez a gyerek? (20’) – Muszkuluszok, Bácskossuthfalva – EZÜST
Osztálykirándulás (20’) – Prométheusz, Zentagunaras – ARANY
Gaudeamus igitur… (30’) – Fókusz Gyermekszínpad, Dunaszerdahely / SZLOVÁKIA – ARANY
John Peoplefox kapitány (40′) – Színes Szilánkok Diákszínpad, Újvidék – BRONZ
A pletykás asszonyok (25’) – Táltos, Gunaras – EZÜST
Tóth Zoltán: Bolondos királyság, királyi bolondság (25’) – Liliomfi növendékek, Szenttamás – BRONZ
Odüsszeusz (28’) – Dörömb Gyermekszínjátszó Csoport, Eszék / Horvátország – BRONZ
VASÁRNAP (2022. május 8.)
A szúnyog (20’) – Tini-Actors, Kúla – EZÜST
Marci (15’) – HandaBanda, Bácsfeketehegy – ARANY
Frady Endre: A süket király (20’) – Gézengúzok, Nagykikinda –BRONZ
Hogyan tudta ki a szolga a sellők titkát? (21’) – Rontom, bontom, alkotom…, Bácsgyulafalva – BRONZOCSKA
Szegény Dzsoni és Árnika (20’) – Kupuszinai gyermekszínjátszók, Bácskertes – EZÜST
Pippi (25’) – Topolyai Művelődési Ház Mosolycsaló Gyermekcsoportja – ARANY
A kis herceg (20’) – Palicsi Színjátszó Grund – ARANY
A szélvári csudavirág (15’) – Galaxis, Ludas – ARANY
KÜLÖNDÍJAK:
Muszkulusz csapatnak: a leghumorosabb udvarlásért (Bácskossuthfalva)
Budimcsevity Edvárdnak, aki játékával felrobbantotta a színpadot (Zentagunaras)
A Prométheusz csoportnak az osztály közösségi játékáért (Zentagunaras)
Bolondos királyság, királyi bolondság című előadásban a Kérők önfeledt játékáért (Szenttamás)
Dörömb Gyermekszínjátszó Csoportnak a közösségteremtő bátor munkáért (Eszék)
Színes Szilánkok Diákszínpadnak az energikus összjátékért (Újvidék)
Pletikoszity Péternek a leghiúbb hiú szerepéért (Palics)
A legkifinomultabb jelmezért (Bácskertes)
Buják Róbertnek és Rakić Szófiának az összetartozás leghitelesebb megéléséért (Bácskertes)
Komarek Máténak az udvari bolond felszabadult játékáért (Nagykikinda)

AZ ORSZÁGOS RENDEZVÉNYSOROZATOT TÁMOGATJA:
EMMI Nemzeti Tehetség Program (a hazai nagy hagyományú országos szervezésű tanulmányi és sport versenyek támogatása)
Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (előadó-művészeti szervezetek többlettámogatása)
Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárság

SzerkesztőMINŐSÍTÉSEK – WEÖRES SÁNDOR ORSZÁGOS GYERMEKSZÍNJÁTSZÓ TALÁLKOZÓ, 2022
Ehhez a bejegyzéshez nincs csatolmány hozzáadva.